Telemarketer Roku 2019 – feedback dla każdego uczestnika, znamy już Jury

Już po raz jedenasty Polskie Stowarzyszenie Marketingu SMB przeprowadzi konkurs Telemarketer Roku, w którym nagrodzeni zostaną najlepsi pracownicy contact center. W ramach konkursu zostanie także przyznana Nagroda Specjalna „Czat” oraz Grand Prix. Znany jest już skład tegorocznego Jury. Po raz pierwszy każdy uczestnik otrzyma feedback od Jurorów. Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu Telemarketer Roku 2019 upływa 15 marca.

Konkurs Telemarketer Roku to inicjatywa Polskiego Stowarzyszenia Marketingu SMB, która już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń branży contact center. Celem tego wyjątkowego przedsięwzięcia jest promocja oraz zwiększanie prestiżu pracy osób, które są odpowiedzialne za kontakt z klientem przez kanały kontaktu takie jak telefon, wideorozmowa czy czat. SMB zależy na tym, aby poprzez konkurs identyfikować i promować najlepsze standardy i praktyki branży contact center. Udział w konkursie Telemarketer Roku to nie tylko możliwość promocji i podniesienia prestiżu firmy na rynku, ale także okazja do aktywizowania konsultantów przez wprowadzenie elementów rywalizacji w zespole, wzmacniania pewności siebie pracowników i nagradzania ich zaangażowania w swoją pracę.

Aby zgłosić konsultanta do konkursu Telemarketer Roku 2019, należy przesłać trzy jego rozmowy, które przeprowadził z klientami. Rozmowy powinny być odpowiednio przygotowane. W przypadku niespełnienia regulaminowych wymogów rozmowa zostanie zdyskwalifikowana. Jednym z najczęstszych powodów odrzucenia zgłoszenia jest niewyciszenie danych osobowych klientów. Czas rozmowy nie powinien być dłuższy niż 20 minut, w przeciwnym razie konieczne będzie uiszczenie dodatkowej opłaty.

Telemarketerzy mogą być zgłaszani do jednej z ośmiu kategorii: Obsługa klienta, Helpdesk dla klientów, Helpdesk wewnętrzny, Windykacja, Sprzedaż inbound, Sprzedaż outbound, Inne projekty telefoniczne oraz Wideorozmowa. Rozmowa w danej kategorii powinna zostać zakończona zgodnie z jej założeniem np. w kategoriach Sprzedaż outbound i Sprzedaż inbound klient musi zadeklarować chęć zakupu produktu lub usługi. Wyjątkiem są rozmowy zgłoszone do kategorii Inne projekty telefoniczne, w której można zgłaszać rozmowy relacyjne (ankiety, umawianie spotkań, akcje lojalnościowe i inne).

Po weryfikacji formalnej rozmowy oceniane są przez Jury. Każda rozmowa jest oceniania przez dwóch jurorów, a więc uczestnik podlega ocenie sześciu ekspertów. Takie rozwiązanie pozwala na obiektywną ocenę warsztatu pracy konsultanta. W tym roku wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają informację zwrotną o liczbie zdobytych punktów. Pozwoli to zidentyfikować obszary, w których konsultant jest już dobrze przygotowany oraz te, które wymagają jeszcze dopracowania.

Czterech najlepiej ocenionych telemarketerów w każdej z kategorii zostaje nominowanych do ostatniego etapu. Finał konkursu odbywa się w Warszawie. Nominowani uczestnicy wykonują symulację rozmowy telefonicznej według scenariusza przygotowanego przez Jury. Następnie uczestników czeka bezpośrednie spotkanie z Jurorami, podczas którego dokonują autoprezentacji i odpowiadają na pytania.

Zgłoszenia do konkursu Telemarketer Roku 2019 będą przyjmowane w dwóch terminach:

I termin: 11 lutego – 8 marca 2019

II termin: 11 – 15 marca 2019

W związku z przyjmowaniem aplikacji konkursowych w dwóch terminach, SMB wyklucza możliwość przedłużania terminu zgłoszeń.

Po raz drugi zostanie przyznana nagroda Grand Prix Telemarketera Roku dla firmy, której grupa konsultantów zostanie najlepiej oceniona przez Jury podczas II etapu konkursu (odsłuchiwania zgłoszonych rozmów). O nagrodę będą rywalizowały wyłącznie te firmy, które zgłoszą do konkursu co najmniej 5 Uczestników. Laureatem pierwszego Grand Prix zostało Centrum Bankowości Bezpośredniej.

W ramach konkursu zostanie przyznana Nagroda Specjalna „Czat”, do której będzie można zgłaszać konsultantów obsługujących komunikatory tekstowe tj. czat, Messenger, Skype i inne. Szczegółowe informacje o warunkach udziału w Nagrodzie Specjalnej zostaną opublikowane w lutym na stronie konkursu Telemarketer Roku.

Nad merytorycznymi aspektami konkursu czuwa Rada Programowa, do której SMB zaprosiło przedstawicieli największych polskich firm związanych z branżą contact center, którzy mają ogromne doświadczenie w zarządzaniu strukturami cc. W Radzie Programowej zasiadają: Marzena Dobrzańska-Główczyk (KURK), Rafał Dywan (Bank Millennium), Paweł Gąsiorowski (Contact Center Pekao), Wojciech Glapa (Arteria), Michał Karzel (SUASOR Consulting), Robert Wasiak (Wolters Kluwer), Agnieszka Wrońska (PKO BP), Krzysztof Zając (Orange Polska).

Konsultanci będą oceniany przez 30-osobowe Jury, w którym zasiadają eksperci rynku call i conctact center, na co dzień odpowiadający za szkolenia i jakość pracy telemarketerów. Oto skład Jury konkursu Telemarketer Roku 2019: Przewodniczący Jury – Adam Pluciński (Circinus Training Center), Arleta Bałazy (Alior Bank), Agnieszka Bera (Euro Bank), Łukasz Cieślak (Sitel Polska), Izabela Erdowska-Drab (ING Bank Śląski), Karol Froń (Contact Center One), Maciej Gajewski (T-Mobile), Maria Honkisz (UPC Polska), Agata Jankowska (Infor Pl), Michał Jonczyk (Vivus.pl), Piotr Kulicki (PKO Bank Polski), Anna Lewandowska (Orange Polska), Marcin Lewicki (Contact Center Banku Pekao), Grzegorz Maliszewski (BEST), Iwona Metelska (E-MCC), Anna Morks (SANSA), Anna Nazarczyk (Toya), Łukasz Pawłyszyn (Allegro), Adrian Pietura (LoanMe), Grzegorz Pięciak (Simio Polska), Patryk Piotrowski (Forum Media Polska), Celina Rutkowska-Juszko (Bank Millennium), Dawid Sinulingga (Grupa PZU), Sabina Stawska (KRUK), Anna Szkołut (RTV Euro AGD), Katarzyna Szpot (Santader Bank Polska), Krystian Szwarc (Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności), Krzysztof Tomczuk (Architekci Widykacji), Tomasz Urbańczyk (AXA) i Joanna Ziętara (HILLWAY Training & Consulting).

Zwieńczeniem konkursu Telemarketer Roku 2019 będzie uroczysta gala z wręczeniem nagród, która odbędzie się w czerwcu. Gala to niezwykłe wydarzenie, które co roku gromadzi przedstawicieli najważniejszych firm związanych z rynkiem cc, szkoleniami, HR i technologiami.

Dla firm i konsultantów, którzy są zainteresowani udziałem w konkursie Telemarketer Roku 2019, SMB przygotowało specjalne plakaty promujące wydarzenie. Chęć otrzymania bezpłatnych materiałów promocyjnych należy zgłosić przez formularz.