Wywiad z Dariuszem Formellą, prowadzącym Galę Telemarketera Roku 2016

Zdobywca nagrody Telemarketer Roku poprowadzi Galę tegorocznej edycji konkursu. Zanim to jednak nastąpi, zdradza nam jak nagroda wpłynęła na jego życie i przepis na wygraną w konkursie. Z Dariuszem Formellą, zdobywcą tytułu Telemarketer Roku 2015 w kategorii Helpdesk, Specjalista Konsultant w Banku BPH rozmawia Katarzyna Chylak z Polskiego Stowarzyszenia Marketingu SMB.

Jak trafił Pan do Call Center? Jak wyglądała Pana zawodowa droga w tej branży?

Do Call Center trafiłem przypadkiem. Pracowałem w dziale zajmującym się ustanawianiem zabezpieczeń na pojazdach kredytowanych przez bank. Po kilku latach pracy postanowiłem zmienić zakres swoich obowiązków. Tak zaczęła się moja przygoda „ze słuchawkami", która trwa do dziś.

Jak nagroda Telemarketer Roku 2015 wpłynęła na Pana życie? Czy coś zmieniła?

Nagroda, jaką otrzymałem, potwierdziła, że jestem dobry w tym, co robię. Dzięki niej czuję jeszcze więcej satysfakcji z pracy, którą wykonuję na co dzień.

Telemarketer Roku 2015Dariusz Formella odbiera nagrodę Telemarketera Roku 2015

Co Pan zrobił ze swoją statuetką Telemarketera Roku?  

Statuetka towarzyszy mi w codziennej pracy. Stoi na biurku, przy którym siedzę.

Wiemy, że oprócz nagrody Telemarketer Roku 2015, otrzymał Pan również inne. Czy może Pan o nich krótko opowiedzieć?

Otrzymałem Perłę Jakości – nagrodę przyznawaną przez mojego pracodawcę w kategorii Promotor Jakości. Cieszę się, że moje zaangażowanie i dbałość o wysoką jakość obsługi klienta zostały docenione. Otrzymałem również nagrodę od współpracowników po zakończeniu szkolenia, które prowadziłem. Statuetka dla najlepszego szkoleniowca roku 2016 potwierdza, że praca na stanowisku telemarketera daje wiele możliwości rozwoju zawodowego, a dodatkowo swoją postawą mogę być inspiracją dla innych.

IMG_20160316_081946

W zeszłym roku został Pan laureatem konkursu Telemarketer Roku w kategorii Helpdesk, a w tej edycji będzie Pan prowadził Galę wręczenia nagród tego konkursu. Jak się Pan z tym czuje?

Nie ukrywam, że zaskoczyła mnie propozycja poprowadzenia Gali. Przyznaję jednak, że zdecydowałem się bez wahania. Nie boję się podejmować wyzwań, a dodatkowo jestem zadowolony z tego, że po raz kolejny będę mógł uczestniczyć w tym ważnym dla telemarketerów wydarzeniu.

Wiemy, że wizerunek telemarketera nie jest postrzegany jako idealny. Co można zrobić, aby ten wizerunek poprawić?

Klucz do sukcesu to zaangażowanie w rozwiązywanie problemu klienta. Jeżeli telemarketer swoją postawą potwierdza, że sprawa klienta jest dla niego ważna, to nie powinno być problemu z przełamaniem tego niepochlebnego stereotypu.

Tegoroczna edycja Telemarketera Roku odbywa się pod hasłem „Telemarketer 3.0 – nowa, lepsza wersja najtrudniejszego zawodu świata”. Co dla Pana znaczy to hasło?

Według mnie to nowy standard pracy telemarketera, dzięki któremu budowane są stałe, długotrwałe relacje z klientem, wspierane nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, z których korzystać będą telemarketerzy, tj. rozmowa poprzez czat, rozmowa wideo itp.

Czy ma Pan zestaw porad dla uczestników tegorocznej edycji Telemarketera Roku, jak wygrać ten konkurs?

Ważne jest to, aby być sobą, a w rozmowie z klientem dążyć do osiągnięcia określonego celu. Wszystkim uczestnikom życzę powodzenia. Do zobaczenia na Gali. Ja już nie mogę się doczekać 🙂

Ogólnopolski konkurs na najlepszego Telemarketera Roku jest inicjatywą Polskiego Stowarzyszeniu Marketingu SMB. To jedyne tego typu wydarzenie branży call i contact center. Celem konkursu jest promocja zawodu konsultanta telefonicznego i zwiększenie prestiżu tej trudnej i niedocenianej pracy. Zgłoszenia do konkursu są przyjmowane stronie https://telemarketerroku.pl/ w zakładce WEŹ UDZIAŁ.Przyjmowanie zgłoszeń zostało przedłużone do 13 kwietnia 2016 roku.

Partnerami konkursu Telemarketer Roku 2016 są:  Efektum, Forum Call Center, Inspired Events – agencja eventowa, kancelaria prawna Wierzbowski Eversheds, PRESS SERVICE Monitoring Mediów oraz Publicity – agencja PR.