Jak zdobywać lajki na Facebooku? 7 Niezawodnych, oryginalnych i nieszablonowych sposobów na lajki na FB

lajki na fejsbuku

Zdobywanie polubień i reakcji na nasze materiały na Facebooku to jedno z najbardziej wymagających zadań. Świadczą one o popularności naszych postów i odzwierciedlają uznanie naszej marki. Istnieje jednak kilka ciekawych sposobów na pozyskiwanie takich polubień, a my nie musimy zdawać się jedynie na samo zadowolenie odbiorców. W tym tekście prezentujemy siedem niezawodnych, oryginalnych, ale i także nieszablonowych sposobów na pozyskiwanie polubień na FB.

1 Stwórz dobry materiał a lajki na facebooku same się posypią

Zdecydowanie najlepszym sposobem na uzyskanie dużej liczby polubień jest tradycyjny sposób zdobywania lajków. Polega on na stworzeniu ciekawego, jakościowego i interesującego materiału, który podbije serca naszych fanów. Chcąc zdobywać lajki nie ma nic lepszego od stworzenia takiego postu, który będzie rzeczywiście podbijał serca odbiorców. Dzięki temu możemy, zdobyć bardzo dużą ilość polubień, a także liczyć na wiralność naszego materiału.

Nie ma jednego, konkretnego, złotego przepisu na stworzenie posta idealnego. Przede wszystkim powinien być on dopasowany do odbiorców i to właśnie musi u nich budzić sympatię. Chcąc stwarzać dobry materiał musimy zadbać o to, aby był jakościowy. Oznacza to, iż musi być bezbłędny, a także merytoryczny i zawierać ciekawą treść. Forma postu, a także język powinny być dostosowane do odbiorców, aby były dobrze odbierane. Powinniśmy zadbać również o ciekawą tematykę, która będzie zarówno aktualna, jak i ponadczasowa. Warto formatować posty, aby były atrakcyjne graficznie i dostosowane do użytkowników. Możemy rozszerzać je też o materiały wideo, czy graficzne, a także dodawać emotikony i inne elementy.

2 Lajki motywowane czyli lajki na FB za darmo od ręki!

Drugim bardzo dobrym i coraz popularniejszym sposobem na zdobywanie lajków na Facebooku jest motywowanie odbiorców. Dzięki temu odbiorcy oczekujący na nagrodę za swoje działania będą chętnie dodawali lajki pod naszymi materiałami. Lajki motywowane polegają na tym, iż obiecujemy pewne profity, czy bonusy naszym odbiorcom. Możemy w ten sposób zapowiedzieć stworzenie kolejnego lub dodatkowego materiału, jeśli liczba lajków przekroczy pewną wartość. Możemy również ogłosić konkurs i za zgłoszenie wybrać aktywność w obrębie naszego materiału np. wystawienie polubienia lub reakcji. Lajki motywowane przede wszystkim będą angażowały odbiorców i sprawiały, że będą dawali polubienia bardzo chętnie. Umożliwia to pozyskanie dużej ilości lajków nawet w krótkim czasie. Osoby zapoznające się z naszymi materiałami dużo chętniej polubię je jeśli otrzymają w zamian konkretne profity. Bardzo dobrym sposobem na zmotywowanie odbiorców do pozostawienia reakcji na nasze materiały jest obdarowywanie ich kodami zniżkowymi. Wiele osób będzie chciało otrzymać kod promocyjny, dzięki któremu zrobi tańsze zakupy. Warto zatem często prosić użytkowników o lajki w zamian za to wysyłając do nich kody rabatowe.

Przeczytaj:  Pozycjonowanie lokalne strony internetowej

3 Proszenie o polubienia – szybkie lajki na Facebooku

Jednym z nieoczywistych, ale prozaicznie prostych sposobów na zdobywanie lajków na Facebooku jest proszenie o nie. Wiele osób nie docenia tego sposobu, szukając zaawansowanych i skomplikowanych metod. Jeśli jednak zależy nam na dużej ilości lajków warto o nie po prostu poprosić. Dzięki temu możemy często dobyć nieosiągalną w żaden inny sposób liczbę lajków. Powinniśmy mieć ten sposób na uwadze, a szczególnie w kluczowych momentach dla naszego profilu.

Istnieją dwa ogólne typy proszenia o polubienia na Facebooku. Pierwszy z nich jest bezpośrednim poproszeniem naszych znajomych o polubienie materiału, a także udostępnienie go swoim znajomym. Rozwiązanie to pomaga w krótkim czasie zdobyć dużą liczbę o polubień, gdyż przeważnie znajomi nie odmówią nam pomocy. Warto jednak wykorzystywać tę metodę pozyskiwania lajków dość ostrożnie, aby nie prosić o nie znajomych zbyt często, którzy poirytowani taką sytuacją, mogą ich mam już nie dawać.

Drugim sposobem proszenia o polubienia jest otwarte proszenie o dawanie lajków np. na zakończenie filmiku lub w tekście standardowego postu. Wiele osób zdecyduje się pomóc nam i wyrazi uznanie dla materiału właśnie w taki sposób. Możemy również krótko wytłumaczyć, dlaczego chcemy, aby nasz post był po lubiany i zyskiwał duże ilości polubień. Chęć pomocy naszej marce, a także wypromowania posta na Facebooku z pewnością skłoni wiele osób do pozostawienia łapki w górę.

4 Lajki jako ankieta lubkonkurs

Jednym z najciekawszych sposobów w jakie możemy pozyskiwać lajki dla naszych materiałów, jest przeprowadzanie “ankiety aktywności”. To jeden z najbardziej nieszablonowych sposobów, który często jest pomijany ignorowany, a który może dać bardzo wiele polubień naszym materiałom. Dla Facebooka nie ma znaczenia w jaki sposób przekonaliśmy użytkowników, aby pozostawili lajki pod naszym materiałem. Dla FB liczy się jedynie fakt, iż użytkownicy to zrobili w dużej liczbie a nasz materiał jest aktywnie oceniany. Jak zatem uzyskać bardzo dużą liczbę polubień w krótkim czasie?

Przeczytaj:  6 Pomysłów na wpisy i prowadzenie bloga firmowego marki. Sprawdź te inspiracje!

W danym poście powinniśmy stworzyć ankietę – krótkie zapytanie z kilkoma możliwymi odpowiedziami. Możemy zadać pytanie, zachęcając użytkowników do konkretnej aktywności – dania lajka lub innej emotikonki naszemu materiałowi. Każda reakcja będzie odzwierciedlała inną odpowiedź. Dobrym przykładem jest zapytanie się o zwycięzcę meczu. Lajk może być postawieniem na drużynę A, a serduszko wytypowaniem drużyny B.

Materiały tego typu są bardzo dobrym przerywnikiem w naszych, codziennych, podobnych i monotonnych materiałach, które publikujemy na naszym profilu. W ten sposób możemy również okresowo zdobywać bardzo duże ilości polubień, gdyż praktycznie każda osoba, która przeczyta nasz materiał pozostawi pod nim konkretną reakcję. Materiały takie możemy wykorzystywać co pewien czas, aby zwiększyć pozycjonowanie naszego profilu na Facebooku i zwiększać jego renomę w oczach wyszukiwarki FB.

5 Kup lajki na Facebooku – czy warto kupić like na FB?

Zdecydowanie najbardziej kontrowersyjnym sposobem zdobywania polubień na Facebooku jest ich kupowanie. W sieci możemy znaleźć wiele serwisów umożliwiających szybki zakup dowolnej ilości lajków. Serwisy te bazują na automatach, robotach, ale też i użytkownikach z słabo rozwiniętych krajów, którzy zarabiają drobne sumy samodzielnie dodając ze swoich kont prywatnych polubienia wskazanych materiałów. Rozwiązanie takie jest kontrowersyjne nie tylko z moralnego punktu widzenia, ale również niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw i możliwości. Przede wszystkim, mówiąc o możliwościach możemy w krótkim czasie zyskać bardzo dużą liczbą lajków – praktycznie nieograniczoną. Mając na myśli zagrożenia, należy podkreślić wykrycie takiej manipulacji przez Facebooka i zablokowanie zarówno naszego materiału, jak i całego konta. Korzystając z tej metody, przede wszystkim powinniśmy wybierać jedynie renomowane i sprawdzone serwisy lub sprzedawców którzy będą dodawali lajki w naturalny i niebudzący wątpliwości jakościowy sposób. Warto również zaznaczać i wybierać polubienia jedynie z naszego kraju, gdyż algorytm Facebooka zwraca na taki szczegół sporą uwagę.

6 Wymiana lajków. Facebook like 4 like

Nieco mniej kontrowersyjną i niebezpieczną metodą pozyskiwania lajków na Facebooku jest ich wymiana. W sieci, na forach internetowych lub na samym Facebooka istnieje wiele grup, które oferują wymianę polubień. Cały proces polega na tym, iż najpierw lajkujemy wskazany przez system materiał innych użytkowników, a następnie oni rewanżują się polubieniami naszych postów. Jest to bardzo dobre rozwiązanie przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa. Pozyskiwane lajki są udzielane z realnych i często jakościowych kont, co zmniejsza ryzyko nałożenia kary na nasz profil. Możemy również pozyskiwać duże ilości polubień, jeśli samodzielnie zdecydujemy się najpierw obficie lajkować materiały innych użytkowników. Korzystając z automatycznych serwisów internetowych lajkowanie przeliczane jest na punkty, które następnie możemy zamienić na polubienia naszych materiałów. Wybierając miejsca prywatne, warto przekonać się na małej ilości polubień i czy inni użytkownicy rzeczywiście będą rewanżowali się nam lajkami i dopiero wtedy zacząć działanie na szeroką skalę, jeśli inni użytkownicy będą uczciwi.

Przeczytaj:  Strona FAQ — Czym jest niepozorna sekcja pytań i odpowiedzi, a także dlaczego warto i jak ją stworzyć na własnej stronie www?

7 Zwiększ zasięg posta przez udostępnienia

Ostatnim sposobem na zdobywanie lajków w naszym zestawieniu jest zwiększenie zasięgu posta. Jest to bardzo naturalny i logiczny sposób zdobywania większej ilości polubień, który nie jest często należycie wykorzystywany. Zwiększając zasięg naszej treści siłą rzeczy pokazujemy go większej ilości osób. Ma on zatem większe grono odbiorców i będzie się to przekładało się na większą ilość reakcji. Ogólnie nasz post w zależności od wielu czynników posiada ok. kilkanaście procent reakcji. Publikując go w dużo większej grupie analogicznie otrzymane dużo więcej polubień. Jak zatem zwiększyć zasięg naszego posta?

Jeśli chcemy to zrobić przede wszystkim powinniśmy zadbać o odpowiednie dostosowanie postów do wewnętrznej wyszukiwarki Facebooka. Będzie to spora długość treści, odpowiednie formatowanie, jakość postu, czy jego otagowanie. Dzięki temu nasz post będzie wyświetlał się na wysokich pozycjach w wyszukiwarce FB podobnie do stron w wyszukiwarce Google.

Kolejnym pomysłem na zwiększenie zasięgu prostu jest opublikowanie go w grupach tematycznych. Jest to bardzo efektywny i skuteczny sposób zdobywania lajków, który może przynieść nam nawet setki tysięcy polubień. Aby go wykorzystać powinniśmy dołączyć do wszystkich możliwych grup tematycznych, a następnie opublikowany post udostępniać w kolejnych grupach. Dzięki temu trafimy do dużo większej liczby odbiorców i będziemy mogli naturalne liczyć na większe zainteresowanie.

Jeśli bezwzględnie zależy nam na zdobywaniu lajków pod naszym postem możemy wykorzystać wewnętrzny system reklamowy Facebook Ads. Jest to system reklamowy Facebooka pozwalający emitować reklamy jego użytkownikom. Pewną opcją jest również promowanie posta, czyli wyświetlanie go w zamian za opłatą w aktualnościach odbiorców jako treść sponsorowana. Niezależnie jednak od tego jak post pojawił się w aktualnościach odbiorców, wyświetli się dokładnie takiej samej formie w jakiej opublikowaliśmy go na naszej tablicy między innymi materiałami. Takie zdobywanie lajków jest dobrym pomysłem szczególnie w początkowej fazie kampanii promocyjnej. Dzięki temu będziemy mogli uzyskać pierwsze polubienia, które pomogą rozpowszechnić post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *